Mobil Vinç ve Hiyap Vinç Nedir ?

Mobil Vinç ve Hiyap Vinç Nedir ?

Mobil Vinç Ve Hiyap Vinç Nedir ?

Sektörün en çok kullanılan türleri arasında bulunan mobil ve hiyap vinçler, sahip oldukları avantajlarıyla birlikte birçok açıdan tasarruf sağlamaktadır. Kullanım alanlarına göre tercih sebebi olan bu vinçler, kendi içlerinde farklı özellikleri barındırmaktadır. İnsan gücünün yetersiz geldiği iş sahalarında zamandan ve genel olarak işin bitirme süresinden tasarruf etmek amacıyla tercih edilen vinçler, satın alma veya kirama yolu ile sıklıkla kullanılmaktadır.

Vinçlerin kullanım alanları genellikle sanayi, hafriyat, nakliyat ve inşaat sektörü özelinde gerçekleştirilmektedir. Birçok açıdan avantaj sağlayan mobil ve hiyap vinçler, genel olarak iş sahalarını güvenli hale getirmektedir. Yüklerin kaldırma ve indirme işlemlerini olabildiğince kısa sürede halleden vinçler, işin tamamlanabilmesi için gereken personel ihtiyacını da düşürmektedir. Böylelikle mobil ve hiyap vinçler, firmaların giderlerini önemli ölçüde düşürerek ekonomik yönden de fayda sunmaktadır.

Hiyap Vinç Nerelerde Kullanılır?

İsveç menşeli HIAB firması tarafından üretilen bu vinç türü, sektörde zaman içerisinde jenerik hâle gelmiştir. Hiyap vinçin temel prensibi, kamyon veya büyük yük taşıma araçlarının kasasına kurularak kullanılıyor olmasıdır. Böylelikle sabit durmaktan ziyade mobilite özelliği kazanan hiyap vinç, kullanım alanı bakımından çeşitlilik göstermektedir. Hiyap vinçlerin en çok kullanıldığı alanlardan biri nakliyat sektörüdür. Özellikle ev ve iş yeri taşımaları sırasında aktif bir şekilde rahatlıkla kullanılan hiyap vinç, aynı zamanda inşaat sektöründe de etkili bir şekilde tercih edilmektedir. Şantiyelerde ağır malzemelerin bir yerden farklı bir konuma taşınmaları sırasında kullanılan hiyap vinçlerin özellikle üst katlara ağırlık çıkarılması konusunda etkili olduğu bilinmektedir.

Hiyap Vinç’in Avantajları Nelerdir?

Hiyap vinçlerin avantajları, sektördeki diğer alternatiflerine göre daha çok çeşitlilik göstermektedir. Mobil olmasından ötürü farklı alanlarda kullanılabilen hiyap vinçler, böylece zaman ve iş gücü açısından büyük oranda tasarruf sağlamaktadır. Bununla beraber hiyap vinç, maddi olarak firmalara ve işin tamamlanma süresine katkıda bulunmaktadır. Hiyap vincin bir diğer avantajı ise kısa mesafelerde etkili bir şekilde kullanılabiliyor olmasıdır. Üzerine takılabilen sepetler ile sahadaki iş güvenliğini artırabilen vinçler, böylece olası kazaların önüne geçme safhasında etkili olmaktadır. Hiyap vinçler, diğerlerine göre kısa sürede kurulup kaldırılabilmektedir. Böylece zamandan büyük oranda tasarruf ettirmektedir. Sahip olduğu işlevselliği ve kullanım kolaylığı ile beraberinde birçok avantajı da getirmektedir.

Hiyap Vinç Kaç Ton ile Çalışabilir?

Hiyap vinçler, prensipte kamyon veya kasalı araçların üzerine monte edilerek çalışmaktadır. Bundan ötürü hiyap vinçlerin kaç ton ile çalıştığı önemli bir husus olarak kabul görmektedir. Hiyap vinç modelleri arasından tercih edilene göre bu ürünler 3 ile 110 ton arası ağırlıkta rahatlıkla çalışabilmektedir. Hiyap vinç tonajları için kapasite artırımı çeşitli eklemeler ile birlikte yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra hiyap vincin üzerinde olduğu kamyonun büyüklüğü de taşıma kapasitesinde etkili olmaktadır.

Mobil Vinç Nerelerde Kullanılır?

Mobil vinç, sahip olduğu özelliklerinden ötürü birçok farklı sektörde kullanılabilmektedir. Özellikle seyyar olmalarından ötürü hareket kabiliyeti bakımından avantajlı konumda olan mobil vinçler, istenilen her yere kolaylıkla götürülebilmektedir. Genellikle yük taşımacılığında kullanılan vinçler, hidrolik sistemli olup dar alanlarda da güvenli bir şekilde çalışabilmektedir. Mobil vinçlerin en çok kullanıldığı yerler inşaat sahaları, otomobil, fabrika, konteyner ve ev taşımacılığı olarak öne çıkmaktadır.

Mobil Vinç’in Avantajları Nelerdir?

Mobil vinç, seyyar olma özelliğiyle beraber birçok konuda diğerlerine nazaran avantaj sahibi olmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere mobil olan bu vinçler, istenilen her yere kolaylıkla taşınabilmektedir. Bu da mobil vinçlerin ulaşım açısından ekonomik olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda kullanım kolaylığının da büyük oranda avantaj sağladığı bu modeller, iş güvenliği bakımından da son derece güvenli olarak kabul edilmektedir. Mobil olmalarıyla birlikte insan gücüne olan ihtiyacı önemli ölçüde azaltmaktadır.

Mobil Vinç Kaç Ton ile Çalışabilir?

Mobil vinç tonajları ile ilgili bilgi sahibi olmak için makinenin modeline göz atmak gerekmektedir. Genellikle 10 ile 150 ton aralığında bir kaldırma kapasitesine sahip olan mobil vinçlerin bu özellikleri uzunluklarına göre değişebilmektedir. Bu kapsamda mobil vinçlerin hidrolik bum uzunlukları 10 ile 80 metreye kadar değişiklik gösterebilmektedir.

Hiyap Vinç Nereden Kiralanmalı?

İnşaat, makine ve taşımacılık gibi ihtiyaçlar sırasında gereksinim duyulan hiyap vinç, kiralama yolu ile güvenli şekilde temin edilebilmektedir. Hiyap vinç kiralama hizmeti sunan Bizim Vinç firması, kaliteli ekipmanları, uzman kadrosu ve güvenilir ticaret anlayışı ile yıllardır sektörde faaliyet göstermektedir. Bu kapsamda kiralama ihtiyaçlarında bir telefon uzaklığında olan Bizim Vinç, üst düzey müşteri memnuniyeti ile birlikte arzu edilen şekilde vinç ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Mobil Vinç Nereden Kiralanmalı?

Mobil vinçler, kullanım kolaylıklarıyla öne çıksa da bu ekipmanların kiralamalarında firmanın güvenilirliği son derece önem taşımaktadır. Bizim Vinç tarafından sunulan mobil vinç kiralama hizmeti, son derece güvenilir, dürüst ve kaliteli ticaret anlayışı ile birlikte faaliyet göstermeye devam etmektedir.

İşinize uygun vinç seçimi yapmak hem işinizin akışı için hem de maliyetler açısından çok önemli bir husustur. Vinç kiralama yapmadan önce vinç seçimi çok önemlidir. vinçler basitçe iki çeşide ayrılır, birinci mobil vinçler ikincisi ise hiyap kırmalı vinçlerdir. Vinç kiralama hizmeti almadan önce yükün kaç metre yüksekliğe kalkacağı, kaç metre uzatılacağı ve yükün koyulacağı merkezden vincin kurulacağı merkezin uzaklığı çok önemlidir. vinç seçimi buna göre yapılır.

30 Tonluk Çift kırma bir vinç 30 metreden maximum 700 kg kaldırırken 30 tonluk bir Mobil Vinç 30 metreden 1000kg Kaldırabilir. Bunun açıklaması ise; çift kırma vinçler bomlarının açmak için tek tek pistonlarla hareket eder. mobil vinçlerde ise telematik sistem telesilindir yardımıyla bomu ileri sürer geri gelir ve diğerinin almak için geri gelir ve diğerinin ileri sürer. bu sistem bilgisayarlı şekilde hareket eder.