Manlift Kiralama Hizmeti

Manlift kiralama hizmeti, günümüzde birçok farklı sektörün ihtiyaç duyduğu ve talep gösterdiği bir uygulamadır. Manliftler genel olarak fabrikalarda, depolarda, alışveriş merkezlerinde, havaalanlarında, şantiyelerde, demiryollarında ve inşaat çalışmalarında kullanılmaktadır. Ancak yüksek çalışma alanlarının tümü için önemli bir yardımcıdır. Bu nedenle farklı sektörler ve iş kollarının da sıkça ihtiyaç duyduğu bir iş makinesidir.

Kiralık manlift hizmeti, işletmelerin bütçelerine uygun olacak şekilde ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına oldukça faydalı bir uygulamadır. Bir iş makinesinin satın alma ücreti, bakım ve onarım masraflarının karşılanması, kullanacak operatörün maaşı ve sosyal haklarının ödenmesi, kasko ve sigorta masrafları, operatörün sahip olması gereken belgelerin temin edilmesi, aracın periyodik kontrollerinin yaptırılması gibi maliyetler işletmelerin bütçelerini zorlayabilmektedir. Bu nedenle uygun bir ücret karşılığında, ihtiyaç duyulan süre boyunca kiralık manlift hizmetlerinden yararlanma yolu tercih edilmektedir.

Manlift Nedir?

Manlift, halk arasında menlift olarak da bilinen bir iş makinesidir. Dilimizdeki karşılığı ise personel yükseltici olarak belirlenmiştir. Manlift ile, marka ve modeline bağlı olarak 5 ila 48 metre arasındaki yüksekliklere ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda gerekli güvenlik önlemleri alınmış olacağı için kaza yaşanma riski de büyük oranda azalmış olacaktır.

Manlift tasarımı, aracın çeşidine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ancak genel tasarım, yükselebilen ve etrafı çitlerle kapatılmış olan bir sepet görünümdedir.

Dizel ya da akülü çalışma prensipleri bulunan manliftlerin çeşitleri ise şu şekildedir:

 • Makaslı platform,
 • Örümcek platform,
 • Eklemli platform,
 • Teleskopik platform,
 • Dikey platform.

Manlift kiralama işlemleri öncesinde aracın kullanılacağı iş hakkında bilgi verilmesi, en uygun manlift çeşidinin seçilebilmesi açısından önem taşımaktadır. Bu nedenle firma yetkilisine yapılacak iş hakkında detaylı bilgi aktarılması gerekmektedir.

Manlift Kiralama Seçenekleri ve Avantajları

Manlift kiralama seçenekleri; müşterilerin taleplerine bağlı olarak saatlik, günlük, haftalık, aylık ya da yıllık olarak gerçekleştirilmektedir. Kiralık manlift kullanmanın avantajları ise şu şekildedir:

 • Güvenliği Sağlamak

Manlift kullanımı ile personellerin yüksek çalışma alanlarında, güven içerisinde işlerini yapabilmelerine olanak tanınmaktadır. Platform üzerinde bulunan çitler, düşmeler ve kazalara karşı koruyucu bir etki göstermektedir. Bu sayede işletmeler, personellerin güvenliklerini sağlayabilmektedir.

 • Maliyeti Azaltmak

Manlift satın almak, beraberinde birçok masrafı daha ortaya çıkarmaktadır. Özellikle aracın bakım ve onarım masrafları birçok işletmenin bütçesini aşabilmektedir. Bu nedenle manlift kiralamak, işletmenin maliyetlerini azaltmak adına önemli bir uygulamadır.

 • Yer Tasarrufu Sağlamak

Kiralık manliftler, sözleşme süresi dolduktan sonrasında hizmeti sunan firmaya teslim edilmektedir. Ancak manliftin satın alınması halinde, işletmenin içerisinde uygun bir yerine temin edilmesi gerekecektir. Bu durum ise ne yazık ki her işletmede mümkün olmamaktadır. Bu nedenle kiralama hizmetlerinden yararlanmak, yer tasarrufu yapabilmek adına önem taşımaktadır.

 • İş Verimini Yükseltmek

Manlift platformları üzerinde çalışırken kullanılması gereken malzemelerin tümünü taşıyabilecek kadar alan bulunmaktadır. Bu sayede personeller, çalışma sırasında sürekli olarak yukarı ve aşağı hareket etmek zorunda kalmazlar. Bu durum, iş verimini arttırmak ve çalışma süresini azaltmak açısından önemli bir detaydır.

 

Manlift kiralama seçenekleri, tamamen müşterinin talep ve ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde planlanmaktadır. Avantajları ise her müşteri için aynı olmakla birlikte, işletme dostu bir uygulama olmasını sağlamaktadır.

Manlift Kiralama Fiyatları

Manlift kiralama fiyatları, birçok farklı unsura bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu unsurlar;

 • Hizmeti sunan firmanın bulunduğu şehir ve bölgede uygulanan fiyat politikası,
 • İşletme tarafından belirlenen fiyat politikası,
 • Kiralama işlemi için tercih edilen manlift çeşidi,
 • Kiralama işleminin ne kadar süre için yapılacağı,
 • İlave hizmetlerin alınıp alınmayacağıdır.

Manlift kiralama işlemi öncesinde ihtiyaç duyulan tüm hizmetlerin ve araç özelliklerinin net bir şekilde belirtilmesi gerekmektedir. Bu sayede en verimli aracın seçilmesi ve temin edilmesi mümkün olacaktır.

Kaliteli ve En uygun Fiyatlar ile Manlift Kiralama

İstanbul’da hizmet veren Bizim Vinç ailesi, kaliteli ve en uygun fiyatlar ile profesyonel şekilde manlift kiralama hizmeti sunmaktadır. Alanında uzman kadrosu ve geniş araç yelpazesi ile Bizim Vinç, tüm müşterilerin taleplerine en uygun olan araç seçeneklerini sunmaktadır. Bu sayede firmalar, ihtiyaç duydukları hizmetleri sorunsuzca alma şansına sahip olmaktadır.