Manlift Nedir? Manlift Kiralama

Manlift Nedir? Manlift Kiralama

Manlift, kelime anlamı olarak “personel yükseltici platform” anlamına denk gelmektedir. Birçok farklı telaffuzu bulunan manlift, aynı zamanda menlift ya da makaslı platform isimleriyle de sektörde bilinmektedir. Temel prensibinin, çalışma sırasında personellerin yetişemeyeceği yerlere uzanmasını kolaylaştırmak olduğu bu makine, günlük hayatın pek çok noktasında karşımıza çıkabilmektedir.

Makaslı bir platform olan manliftler, daha çok alışveriş merkezleri, gökdelenler ya da plazalarda kullanılmaktadır. Oldukça yüksek noktalara yetişebilme kapasitesine sahip olan manliftler, aynı zamanda iş güvenliği konusunda da avantaj sunmaktadır. Olası iş kazalarını en alt seviyeye indirirken kendi içerisinde farklı modeller içermektedir. Kullanım alanlarına göre değişiklik gösteren bu modellerde, platform boyutları da aynı şekilde daha az ya da çok olabilmektedir.

Manlift Nerelerde Kullanılır?

Manlift, kullanım alanı bakımından değişiklik gösteren ancak tek bir amaç doğrultusunda ihtiyaç duyulan bir iş makinesidir. Personellerin veya işçilerin, çıkılması son derece güç olan yerlere çıkmasını sağlayan manlift, böylece işleri zaman açısından tasarruflu hale getirebilmektedir. Manlift, ağırlıklı olarak yüksek katlı iş merkezlerinde, plazalarda, AVM’lerde veya benzer binalarda kullanılmaktadır. Bu kapsamda malzemelerin sökme ve takma işlemlerinde manlift ilk tercih edilen makineler arasında yer almaktadır. Ulaşılması güç olan veya önünde engel bulunan noktalara personellerin uzanmasını sağlayan manlift, sıklıkla binaların dış cephelerinin temizlenmesi sırasında da kullanılmaktadır.

Manlift Çeşitleri Nelerdir?

Yükseltici platform olarak kullanılan manlift, çeşitleri bakımından kendi içerisinde farklı türlere ayrılmaktadır. Bunlar arasında bazıları diğerlerine göre daha çok kullanılırken, bir kısmı ise daha nadir durumlarda tercih edilebilmektedir. Manlift çeşitleri genel olarak; sepetli, ahtapot, makaslı, örümcek, ahtapot, teleskopik, dikey, paletli ve elektrikli manliftler olarak sıralanmaktadır. Özellikle en çok kullanılan modeli ise makaslı manlifttir.

Makaslı Manlift Platformlar

Makaslı platform olarak da bilinen bu modeller akülü veya dizel motor ile çalışabilmektedir. Dar ya da geniş şasili olarak da kendi içerisinde farklı özelliklere ayrılan bu manliftler, maksimum yükseklikte hizmet verdikleri için en çok tercih edilen modeller arasında öne çıkmaktadır.

Teleskopik Manlift Platformlar

Teleskopik manlift platformlar, sahip olduğu özelliklerinden ötürü makaslı modele göre farklılık göstermektedir. Dizel motorlu olan bu platformlarda yükseltme işlemleri dikey ve yatay olarak yapılabilmektedir. Son derece güvenli bir iş ortamı sunan teleskopik manlift platformlar, genel olarak 20 metreye kadar yükselebilmektedir.

Sepetli Manlift Platformlar

Sepetli manlift platformlar, araç üzerine monte edilerek kullanılan modeller olarak bilinmektedir. Adını bu özelliğinden alan sepetli manliftler, kamyonet ya da büyük araçların kasalarına eklenerek çalışır hale getirilmektedir. Bu nedenle mobilite özellikleri, diğerlerine nazaran daha avantajlı olmaktadır.

Manlift Nereden Kiralanmalı?

Manlift ihtiyacının duyulduğu anlarda satın almaktansa kiralama yoluna gitmek, maddi açıdan büyük tasarruf sağlamaktadır. Kiralama yönteminde de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar öne çıkmaktadır. Manlift kiralaması yapmak için hizmet veren firmaların iyi araştırılması gerekmektedir. Tek günlük, haftalık veya aylık olarak kiralanabilen manliftlerde hangi ürünün ihtiyacınızı karşılayabileceğinizden emin olunması gerekmektedir. Diğer yandan Manliftler her ne kadar uzun ömürlü olsalar da kiralandığı süreçte yaşanan aksilikler, işin teslim edilme sürecini önemli ölçüde etkileyebilmektedir.

Manlift kiralamasında güvenilir ticaret anlayışını benimseyen Bizim Vinç’i tercih edebilir, uzman kadrosunun bilgi birikiminden sınırsız bir şekilde faydalanabilirsiniz. Uygun fiyat seçenekleriyle öne çıkan Bizim Vinç, sektördeki tecrübesiyle kaliteli şekilde hizmet vermeye devam etmektedir.